کرونا و خسارت عجیب و غریب پنج لیگ معتبر اروپایی

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، لیگ یک فرانسه از تاریخ 13 مارس و به علت شیوع ویروس کرونا در این کشور به حالت تعلیق درآمده و هنوز تاریخ دقیقی برای از سر گیری مسابقات اعلام نشده است. در حالیکه زمزمه هایی در برخی کشورها مانند ایتالیا و انگلیس در مورد از سر گیری بازی ها از ماه آتی شنیده شده، برنارد کایازو تاکید کرد لیگ فرانسه حداقل تا اواخر خرداد تعطیل بوده و ادامه این روند می تواند به ورشکستگی بسیاری از تیم ها منج شود.
برنارد کایازو گفت: “لازم است فصل را به هر قیمتی تمام کنیم، حتی اگر این به معنای پایان فصل در ماه ژوئن و آگوست و از سرگیری مجدد باشد. در حال حاضر تمام باشگاه ها در حدود 250 میلیون یورو در ماه ضرر می دهند و ما نمی توانیم شرایط را تغییر دهیم تا این که منحنی معکوس شود. این یعنی پایان فصل بین ماه های ژوئن تا آگوست رقم خورده و این اتفاق در بهترین حالت در 15 ژوئن رخ می دهد و لیگ می تواند از آن روز از سر گرفته شود.
من خیلی خیلی نگران باشگاه ها هستم. بدون کمک دولت، ظرف شش ماه و نیمی از باشگاه های دچار ورشکستگی خواهند شد. پنج لیگ بزرگ اروپا در حال حاضر چهار میلیارد یورو ضرر کرده اند و این رقم برای لیگ فرانسه بین 500 تا 600 میلیون یورو بوده است.”