جعفرزاده، عضو کمیسیون برنامه و بودجه: سرمایه‌گذاری در بورس باید جایگزین بازار ارز و طلا شود

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت‌وگو با ایبِنا با بیان اینکه بازار بورس بر اثر ویروس کرونا درگیر برخی افت و خیزها شده است، افزود: مردم بدانند سرمایه‌گذاری در این بازار با وجود این افت و خیزهای اخیر باز هم مطمئن‌تر از بازار ارز و طلا خواهد بود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بخشنامه اخیر وزارت اقتصاد مبنی بر لغو کاهش دامنه نوسان بورس و فرابورس به دو درصد بسیار موثر و به‌موقع بوده است، افزود: با شیوع ویروس کرونا سهام بسیاری از شرکت‌ها در بورس دچار تزلزل شد، اما جای نگرانی نیست زیرا به‌زودی این وضع نیز بهبود پیدا می کنند.

جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد: بورس فعالیت خود را بی‌وقفه انجام می‌دهد و به‌زودی با حمایت‌های دولت ضررهای احتمالی را نیز جبران خواهد کرد. این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در بازار بورس باید جایگزین همیشگی بازار ارز و طلا شود، تصریح کرد: البته در شرایط فعلی رونق بورس باید با برنامه مداری نیز همراه شود.

وی با تاکید بر اینکه افزایش آگاهی در مردم به عملکرد بهتر بورس و در نتیجه حضور سرمایه های خورد مردم می انجامد، گفت: دولت باید از فرصت های پیش رو برای افزایش آگاهی به مردم در حوزه سرمایه‌گذاری در بورس استفاده کند. با فعال شدن بورس صادرات نیز قوت می‌گیرد و به این ترتیب اقتصاد از رکود دور خواهد شد.